IOTA

Kryptowaluta IOTA

 

www – https://iota.org/

IOTA – kryptowaluta trzeciej generacji. Powstała na potrzeby Internetu rzeczy (Internet of Things), stąd jej nazwa. Postępująca cyfryzacja życia, inteligentne domy, miasta, autonomiczne samochody, po to właśnie została stworzona IOTA. Pozwala ona użytkownikowi smartfona, podłączyć się za pomocą globalnej sieci do urządzeń codziennego użytku i zarządzać nimi. Wszystko to dzięki nieskończonej skalowalności, szybkim transakcjom i braku opłat.

Struktura danych IOT’y oparta jest na nowym rozwiązaniu – tangle. W przeciwieństwie do blockchaina, który łączy się z poprzednim blokiem, blok tangle musi łączyć się dwoma innymi blokami, tworząc w ten sposób rodzaj drzewa. Duża ilość transakcji powoduje bardzo szybki rozwój sieci, a tym samym transakcje są szybciej potwierdzane.

Dzięki swoim właściwościom pomaga w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się istniejące blockchainy. Instytucje zaangażowane w projekt IOTA są przekonane, że ma ona olbrzymi potencjał rozwoju i może na zawsze zmienić rolę pieniądza w świecie.