LISK

Gdzie kupić LISK

 

www – https://lisk.io/

video –  https://www.youtube.com/watch?v=rTgAC-XTInI

Kryptowaluta Lisk (LSK) utworzona na początku 2016-go roku. Jest alternatywą dla rozpowszechnionego już wtedy Ethereum. Umożliwia deweloperom tworzenie aplikacji opartych na blockchaine przy użyciu bardzo popularnego języka programowania jakim jest JavaScript.

 

Założycielami Lisk są Max Kordek oraz Oliver Beddows. W projekt zaaogażowanych jest też dwóch polskich programistów, Maciej Bar oraz Mariusz Serek.

 

Lisk jest platformą zdecentralizowanych aplikacji, które wykorzystują technologie JavaScript oraz Node.js. Główny blockchain Lisk przechowywany jest w bazie danych PostgreSQL i łaczy się z aplikacją za pomocą połączenia utworzonego przez jej własny blockchain.  Tego typu rozwiązanie pomaga uniknąć problemów w przypadku błędów w aplikacji bo nie mają one wpływu na główny blockchain.

Twórcy Lisk kładą duży nacisk na wygodę użytkownika, dając wsparcie programistom oraz dogłębną dokumentację. Zawarty w środowisku Lisk zestaw narzędzi Lisk SDK (Software Development Kit) uczynił technologie blockchain bardziej dostępną.